KPT Game Cup CS GO 2018

2018-01-20,     ...powrót do newsów

Za nami KPT Game Cup. Całkiem sympatyczna impreza, całkiem solidnie zorganizowana przez Kielecki Park Technologiczny. Będziemy ją bardzo chwalić i trochę chwalić. Wiadomo, ideał w przyrodzie nie istnieje ale po to są drugie edycje, żeby się do niego zbliżać.

Przede wszystkim zadbano o solidnych partnerów medialnych: lokalna prasa, radio, telewizja, firmy reklamowe, portale gamingowe. Zorganizowano imprezę promocyjną w galerii handlowej. Zakres działań promocyjnych budzi podziw. Czy te działania przyniosły efekt? Owszem. Ludzie faktycznie się dowiedzieli o turnieju. Dzwoniło do nas wiele osób, do których dotarła reklama.
No tylko te bilety. I cena. W dodatku w tym samym czasie w telewizji pokazywano kwalifikacje Majora w Bostonie i nawet bezpłatne wejściówki do KPT nie schodziły w szalonym tempie.

Z głosowania na stronie wynika, że największą atrakcją dodatkową była dla potencjalnych widzów strefa free to play wyraźnie dystansując osu! i retro.

W sali turniejowej dużą pracę organizatorów widać było na każdym kroku. Wrażenie robił nastrój panujący w KPT. Kolorowe światła, półmrok. Fajnie. Równie fajnie, jak panująca obecnie na świecie moda pełnego oświetlenia. Na bostońskim majorze ostre światło. Wszystko było widać: najdrobniejsze gesty, twarze zawodników ...a najbardziej oczywiście reklamy na sprzęcie i koszulkach. Ale jak to mówią starożytni indianie "Sorry Winnetou - biznes to biznes". Na lanie w KPT też było widać sponsorów. Komputery nosiły znaki NTT, a 144 Hz monitory dostarczyła iiyama.

Korzystne wrażenie zrobiła na nas ekipa adminów. Przyjechali we trójkę z Ostrowca Świętokrzyskiego. Byliśmy ciekawi co będzie się działo, bo ich wrześniowy LAN miał pewne drobne perturbacje. Widać jednak, że robią postępy. Formuła pojedynczej eliminacji dla ośmiu zespołów nie była dla nich wyzwaniem. Zastanawialiśmy się dlaczego nie puszczają meczów dynamicznie jeden po drugim ale to pewnie wynikało z programu turnieju. Być może było założenie, że mecz ma się zacząć o określonej godzinie. My byśmy (po przemyśleniu) postawili na dynamikę - za dużo było czekania.

Fajne były wywiady między meczami. Nam się najbardziej podobał wywiad z szefem Grom Clanu. Bardzo medialna postać z dużą swobodą wypowiedzi. Prawdą jest, że niektóre z wywiadów nie zbierały pochlebnych recenzji na twitchu ale umówmy się - czasami trudno od zawodnika cokolwiek wyciągnąć ...ważne, że się próbuje. Minusy wywiadów? Nie zawsze odbywały się one bezpośrednio po meczach i nie były anonsowane, więc jak ktoś nie siedział na stałe na twitchu to mógł je przegapić.

Podsumowując: plus za pomysł zrobienia turnieju, plus za widowiskową i sprawną realizację. Doskonale wiemy ile pracy w to włożyliście. Plus za profesjonalny sprzęt: komputery, kamery, mikrofony.

Minusik też musi być. Nazwijmy go minusikiem od lokalnego patrioty. Na turnieju nie było kieleckich graczy. Lokalne środowisko nie miało właściwie komu kibicować. Drobna zmiana formatu - na przykład na 16 drużyn DE lub po prostu zaproszenie paru lokalnych ekip pozwoliłoby im na ogranie się w wyższej lidze, a lokalnym fanom zapewniłoby emocje. Zgadzamy się też z adminami, że w eliminacjach odpadły ciekawe zespoły. Chętnie byśmy je zobaczyli na LANie. Jak już jesteśmy przy eliminacjach to jedna uwaga. Na liście graczy mieliśmy czasami wyłącznie napisy typu: bynio, pynio, dynio, sebson ...a myśmy sobie wymarzyli, że poznamy nazwiska i ewentualnie miasta, z których gracze pochodzą ...żaby się ucieszyć jak spotkamy ziomka :)

Do eSport.kielce, Sabat Fiction-Fest i GameOn doszła w naszym mieście kolejna cykliczna impreza gamingowa. Można się z tego tylko cieszyć. W dodatku jest to młoda impreza. Cały świat gier stoi przed nią otworem. Zanim KPT znajdzie w esporcie optymalne dla siebie narzędzie promocyjne może przetestować (ku naszej radości) nieskończoną ilość formatów: od BYOC na 64 drużyny przez DE 16 po turniej masters. Może zrobić mistrzostwa szkół, turnieje miast, mistrzostwa akademickie albo sport w grupach wiekowych. A może jeszcze coś innego? Na pierwszą edycję wybrano bezpieczne SE 8 ale skąd pewność, że to najlepszy pomysł na pokazanie graczom drogi do KPT i na rozwój kielecko - świętokrzyskiej sceny? Nie ma takiej pewności ...no ale od czego jest druga edycja? :)

Wszystkie informacje są na bieżąco aktualizowane na stronach KPT oraz na FB.


stat4u